poniedziałek, 10 stycznia 2011

MS - 06S ZAKU II Godzina VII Ostatnia

Godzina nr 1 Godzina nr 2 Godzina nr 3

Godzina nr 4 Godzina nr 5 Godzina nr 6

W zasadzie zostało mi poskładanie karabinu, bazooki i topora i można robić porównanie z NS.

 


Zdjęcie pokazuje, że NS jest minimalnie wyższy, ale za to znacznie smuklejszy. Dzięki skrzydełkom jest też sporo szerszy. Ciekawostka, w środku stoi dodawana do Zaku figurka pilota, oczywiście w skali.

 


Pierwsze porównanie pozowalności. Zaku ma znacznie więcej możliwości dzięki podwójnym stawom w rękach i nogach. Jednakże NS wygrywa w kwestii korpusu, Zaku w tym miejscu stanowi niemal monolit mimo kilku stawów w korpusie. Zaku wygrywa jednak wszędzie indziej więc wynik może być tylko jeden:

 


„I co teraz cwaniaku”

 
Posted by Picasa


Zaku prezentujący swoje wielkie giwery

 


„Taak, tło powinno się nadawać”

 


„Widzę cię” – tutaj zdanie komentarza. Zaku ma przewidziany specjalny zaczep na bazookę i topór. Jednakże, jeżeli chcemy go uzbroić w taki zestaw napotykamy na 2 przeszkody. Pierwszą jest fakt, że obie bronie pasują w zasadzie tylko do prawej ręki ( topór przez jednostronny bolec mocujący a bazooka przez design). Jednak, jeżeli nawet wsadzimy bazookę do lewej łapy okazuje się, że nie ma możliwości podczepienia karabinu, jedyne, co to możemy oddzielić magazynek i przyczepić go do pancerza.

 


Model na półce. NS patrzy z zawiścią

 
Posted by Picasa


„Urrrra!! Tratatata”

 


Swoją drogą, to ma być topór dla wielkiego robota? To jakiś żart

 


Zbliżenie na tył

 
Posted by Picasa


I poza, w której po zakończeniu sesji wylądował na półce. W chwili obecnej spędzi tam 48h (może) i pojedzie na gościnne występy do Słoneczka


Małe podsumowanie. W porównaniu z NS Zaku to cud techniki modelarskiej, jednak posiada kilka małych wad. Są one lekko upierdliwe, ale i tak model zasługuje na solidne 9/10

Teraz w spokoju mogę czekać na wielkanoc:D, mam już upatrzonego pewnego MG…

2 komentarze:

Dziadu pisze...

No i piknie :D

Gremli pisze...

Fajna zabawka, ale brakuje mu tego czegoś...

Może gdyby miał brodę i był niższy?