wtorek, 17 lutego 2009

Liga Katowickiego WFB

Wczoraj rozegrałem pierwszą bitwę w III mistrzostwach barda, moje imperium przeciwko wampirom na 2250 punktów. Jako że miała być to moja druga bitwa na takie punkty, a wcześniej Gremli wtopił 19;1 nie wróżyłem sobie wielkiego sukcesu. Z 15;5 byłbym zadowolony.
Rozstawienie, Przeciwnik miał 3 wampiry latające, oddział kawalerii, 3x10 ghuli, 3 nietoperze, Vargulfa, 2x wilki i whraity. U mnie 3 magów, BSB 2x11 kuszników, 2x5 rycerzy, 25 mieczników, 20 Gsów, 5 outriderów, 2 działa, Helgę i czołg.

Zaczynają wampiry. Bez oddania jednego strzału padają Helga oraz działo oraz kusznicy z caddym, wargulf czai się na rycerzy na flance. Ocalałe działo celuje idealnie i ściąga 4 ciężkich rycerzy wroga. W środku pola Gsi z lordem czarodziejem wyrywają do przodu i czarodziej zabija kolejnego rycerza. W mojej turze BSB wroga w pogoni ustawia się dokładnie naprzeciw rycerstwa – roznieśli go na lancach. Outridersi poharatali ghule.

Potem bitwa rozegrała się zasadniczo w dwóch miejscach

Na mojej lewej flance oddział mieczników od chyba 3 do ostatniej tury trzymał klocek ghuli i wargulfa. Stracili 11 z 25 ale zarobili ok. 300 pkt na czysto. W centrum GSi z Dużym czarodziejem rozbili kawalerię, i dwa wampiry (lord czarodziej z lusterkiem. oraz odpornością na strach (zdaj feara… aha odporni, zdaj liderkę na –4… a Stubborn :/ ) generalnie walczyli dzielnie i, mimo że w końcówce polegli, nie mam im nic do zarzucenia. Tuż obok nich stał czołg który zgniótł ghule i jakieś małe zombi a potem przez 6 lub 7 faz walki stał i trzymał whraity otrzymując w tym czasie 3 lub 4 rany i save’ując zdrowo ponad 30. Na prawej stronie cisza – outridersi i rycerze zabili jedne pieski i pobiegli zajmować ćwiartki – outsiderom się nie udało.

Przeciwnik też miał wesoło – jego wargulf zdał w 5 rund ok. 20 regeneracji na 4+ oblewając z 5.

Powiedzonko bitwy
Zadaję mu dwie rany, save na 4+ (wypada ok. 2,3,1 wampir pada).. no bo po co to zdawać ??

Po bitwie na stole zostało – u mnie czołg, jedni rycerze, połówka outsiderów i o dziwo cali miecznicy. U przeciwnika jeden oddziałGhuli, whraithy oraz generał armii

Generalnie 1730;1690 dla mnie, 10;10 i pierwszy punkt w lidze dla mnie.

Brak komentarzy: